AVX Corporation CRB2A4E180JT
CRB2A4E180JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E180JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 18 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E180JT.pdf
Availability of CRB2A4E180JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB2A4E180JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E180JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E180JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E180JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E180JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E180JT Details Description
Related parts for CRB2A4E180JT
CONN STRAIN RELIEF COVER 8POS datasheet.pdf
SWITCH DUST COVER F/JWL SER datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
MTC CONTACT INSERT SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FLOATING MODULE 36 CKT 21MM datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf