AVX Corporation CRB2A4E201JT
CRB2A4E201JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E201JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E201JT.pdf
Availability of CRB2A4E201JT
QUANTITY
CRB2A4E201JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E201JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E201JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E201JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E201JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E201JT Details Description
Related parts for CRB2A4E201JT
CAP CER 75PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN CFAST CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 75 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CMC HDR WITH SPLIT PEG T3BK36 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 0.8MM PCB datasheet.pdf