AVX Corporation CRB2A4E472JT
CRB2A4E472JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E472JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E472JT.pdf
Availability of CRB2A4E472JT
QUANTITY
CRB2A4E472JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E472JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E472JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E472JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E472JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E472JT Details Description
Related parts for CRB2A4E472JT
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20DIP datasheet.pdf
CABLE BNC MALE RG-58C/U 60" datasheet.pdf
RES SMD 7.68KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 3W DO216AA datasheet.pdf
CAP MICA 0.05UF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf