AVX Corporation CRB2A4E681JT
CRB2A4E681JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E681JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E681JT.pdf
Availability of CRB2A4E681JT
QUANTITY
CRB2A4E681JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E681JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E681JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E681JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E681JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E681JT Details Description
Related parts for CRB2A4E681JT
IC REG LDO 3.3V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 6A TO252 datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 16POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC HEX INVERTER TTL 14DHVQFN datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0036UF RADIAL datasheet.pdf