AVX Corporation CRB2A4E822JT
CRB2A4E822JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E822JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 8.2K OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E822JT.pdf
Availability of CRB2A4E822JT
QUANTITY
CRB2A4E822JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E822JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E822JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E822JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E822JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E822JT Details Description
Related parts for CRB2A4E822JT
JUMPER-H1504TR/A3049R/H1504TR 4" datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 8-32 NYLON 1-1/4" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 12A TO220AC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf