AVX Corporation CRB3A4E151JT
CRB3A4E151JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB3A4E151JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 1206
Datasheet Download
CRB3A4E151JT.pdf
Availability of CRB3A4E151JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB3A4E151JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB3A4E151JT
Internal Part NumberEIS-CRB3A4E151JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB3A4E151JT
Related LinksCRB3A4, CRB3A4E151JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB3A4E151JT Details Description
Related parts for CRB3A4E151JT
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 22.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
OSC VCTCXO 52.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf