AVX Corporation CRB3A4E681JT
CRB3A4E681JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB3A4E681JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 1206
Datasheet Download
CRB3A4E681JT.pdf
Availability of CRB3A4E681JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB3A4E681JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB3A4E681JT
Internal Part NumberEIS-CRB3A4E681JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB3A4E681JT
Related LinksCRB3A4, CRB3A4E681JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB3A4E681JT Details Description
Related parts for CRB3A4E681JT
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
OSC XO 51.84MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
HEAT SHRINK FPVW 1/8 BK 48 IN datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN FIBER SMA PLUG SMPLX 1000UM datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 12POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.75UF RADIAL datasheet.pdf