Crystek Corporation CRBAMP-100-6000
CRBAMP-100-6000 picture photo
Mfg. Part Number
CRBAMP-100-6000
Manufacturer
Product Category
RF Amplifiers
Brief Description
AMPLIFIER 100MHZ-6GHZ 5V REDBOX
Datasheet Download
CRBAMP-100-6000.pdf
Availability of CRBAMP-100-6000
QUANTITY
CRBAMP-100-6000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRBAMP-100-6000
Internal Part NumberEIS-CRBAMP-100-6000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRedbox Series Regulator Kits and Amplifier
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Amplifiers
SeriesRedBox
PackagingBulk
Frequency100MHz ~ 6GHz
P1dB17dBm (50.1mW)
Gain18dB
Noise Figure3.5dB
RF Type-
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Current - Supply60mA
Test Frequency100MHz ~ 6GHz
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRBAMP-100-6000
Related LinksCRBAMP-, CRBAMP-100-6000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CRBAMP-100-6000 Details Description
Related parts for CRBAMP-100-6000
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
SWITCH DIP 25MA 2 POS GOLD 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC Z-BUFFER LOW POWER 64QFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf