Crystek Corporation CRBV55BH-4100-4300
CRBV55BH-4100-4300 picture photo
Mfg. Part Number
CRBV55BH-4100-4300
Brief Description
VCO 4100-4300 MHZ REDBOX
Datasheet Download
CRBV55BH-4100-4300.pdf
Availability of CRBV55BH-4100-4300
QUANTITY
CRBV55BH-4100-4300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRBV55BH-4100-4300
Internal Part NumberEIS-CRBV55BH-4100-4300
PackagingTray
Frequency Range4100 ~ 4300MHz
Frequency - Center4200MHz
Tuning Voltage (VDC)0.5 ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max15mA
Kvco (MHz/V)6
Power (dBm)2 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-84
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseModule Adapter, SMA F (3)
Size / Dimension1.250" L x 0.590" W (31.75mm x 14.99mm)
Height1.250" (31.75mm)
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRBV55BH-4100-4300
Related LinksCRBV55BH-, CRBV55BH-4100-4300 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CRBV55BH-4100-4300 Details Description
Related parts for CRBV55BH-4100-4300
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR POE POWERED IEEE 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RECPT 16POS R/A TIN 2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 450V X7T 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO -3.3V 1.5A 12MSOP datasheet.pdf
RES 887 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf