Crystek Corporation CRBV55CL-0412-0423
CRBV55CL-0412-0423 picture photo
Mfg. Part Number
CRBV55CL-0412-0423
Brief Description
VCO 412-423 MHZ REDBOX
Datasheet Download
CRBV55CL-0412-0423.pdf
Availability of CRBV55CL-0412-0423
QUANTITY
CRBV55CL-0412-0423 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRBV55CL-0412-0423
Internal Part NumberEIS-CRBV55CL-0412-0423
PackagingTray
Frequency Range412 ~ 423MHz
Frequency - Center417.5MHz
Tuning Voltage (VDC)1.5 ~ 3.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-12
Icc Max15mA
Kvco (MHz/V)0.5
Power (dBm)3 ±3
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-109
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseModule Adapter, SMA F (3)
Size / Dimension1.250" L x 0.590" W (31.75mm x 14.99mm)
Height1.250" (31.75mm)
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRBV55CL-0412-0423
Related LinksCRBV55CL-, CRBV55CL-0412-0423 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CRBV55CL-0412-0423 Details Description
Related parts for CRBV55CL-0412-0423
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DRVR DUAL SYNC BUCK 16-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CLEAN & STRIP UNITIZED WHEEL 7S datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7S MED datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 220MA 3.408 OHM datasheet.pdf