AVX Corporation CRC3A4E474JT
CRC3A4E474JT picture photo
Mfg. Part Number
CRC3A4E474JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 1206
Datasheet Download
CRC3A4E474JT.pdf
Availability of CRC3A4E474JT
QUANTITY
CRC3A4E474JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRC3A4E474JT
Internal Part NumberEIS-CRC3A4E474JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRC3A4E474JT
Related LinksCRC3A4, CRC3A4E474JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRC3A4E474JT Details Description
Related parts for CRC3A4E474JT
RES SMD 390K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
METRIC MAT BLACK 750MM X 500MM datasheet.pdf
DIODE INPUT RECT 20A TO-220AB datasheet.pdf