Vishay/Dale CRCW010010R0JREL
CRCW010010R0JREL picture photo
Mfg. Part Number
CRCW010010R0JREL
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
CRCW010010R0JREL.pdf
Availability of CRCW010010R0JREL
QUANTITY
CRCW010010R0JREL Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW010010R0JREL
Internal Part NumberEIS-CRCW010010R0JREL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW010010R0JREL
Related LinksCRCW0100, CRCW010010R0JREL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW010010R0JREL Details Description
Related parts for CRCW010010R0JREL
REPLACEMENT BLADE BROWN 3 LEVEL datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING 40POS DUAL .315 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 8UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE 6A 660V SEMI PROTECT BS88 datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
38+38 DIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf