Vishay/Dale CRCW01001R00JYEL
CRCW01001R00JYEL picture photo
Mfg. Part Number
CRCW01001R00JYEL
Brief Description
RES SMD 1 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
CRCW01001R00JYEL.pdf
Availability of CRCW01001R00JYEL
QUANTITY
CRCW01001R00JYEL Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW01001R00JYEL
Internal Part NumberEIS-CRCW01001R00JYEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-200/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW01001R00JYEL
Related LinksCRCW0100, CRCW01001R00JYEL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW01001R00JYEL Details Description
Related parts for CRCW01001R00JYEL
CONN SPRING CONT 70 POS .256 SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A GP20 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 13POS 5MM VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 20"L X 18"W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS CBL datasheet.pdf