Vishay/Dale CRCW020115K8FNED
CRCW020115K8FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020115K8FNED
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020115K8FNED.pdf
Availability of CRCW020115K8FNED
QUANTITY
CRCW020115K8FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020115K8FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020115K8FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020115K8FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020115K8FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020115K8FNED Details Description
Related parts for CRCW020115K8FNED
OPTOISOLATOR 5KV 2CH DARL 8DIP datasheet.pdf
IC 4DRVR/4RCVR RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 30POS VERT datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COL 16DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
STOP PAWL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 30W datasheet.pdf
CABLE LUG SCREW CONN GREY datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT FBGA datasheet.pdf
MOTION SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 5W 0505 datasheet.pdf