Vishay/Dale CRCW020117K4FKED
CRCW020117K4FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020117K4FKED
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020117K4FKED.pdf
Availability of CRCW020117K4FKED
QUANTITY
CRCW020117K4FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020117K4FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW020117K4FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020117K4FKED
Related LinksCRCW0201, CRCW020117K4FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020117K4FKED Details Description
Related parts for CRCW020117K4FKED
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES 82K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 3W datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MODULE DIODE 600V 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf