Vishay/Dale CRCW020119K6FNED
CRCW020119K6FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020119K6FNED
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020119K6FNED.pdf
Availability of CRCW020119K6FNED
QUANTITY
CRCW020119K6FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020119K6FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020119K6FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020119K6FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020119K6FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020119K6FNED Details Description
Related parts for CRCW020119K6FNED
IDC CABLE - MSC16K/MC16M/MPL16K datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf