Vishay/Dale CRCW020129R4FNED
CRCW020129R4FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020129R4FNED
Brief Description
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020129R4FNED.pdf
Availability of CRCW020129R4FNED
QUANTITY
CRCW020129R4FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020129R4FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020129R4FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020129R4FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020129R4FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020129R4FNED Details Description
Related parts for CRCW020129R4FNED
RES SMD 1.37KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 52A D2PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8DFN datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 604 OHM 1% 10W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf