Vishay/Dale CRCW0201374RFKED
CRCW0201374RFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201374RFKED
Brief Description
RES SMD 374 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201374RFKED.pdf
Availability of CRCW0201374RFKED
QUANTITY
CRCW0201374RFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201374RFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201374RFKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201374RFKED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201374RFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201374RFKED Details Description
Related parts for CRCW0201374RFKED
CONN SOCKET 22-26AWG 15AU CRIMP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V P2H 0805 datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 4 DIGITAL 4 SS datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 10000PF RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 54V 200W datasheet.pdf