Vishay/Dale CRCW0201374RFNED
CRCW0201374RFNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201374RFNED
Brief Description
RES SMD 374 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201374RFNED.pdf
Availability of CRCW0201374RFNED
QUANTITY
CRCW0201374RFNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201374RFNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201374RFNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201374RFNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201374RFNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201374RFNED Details Description
Related parts for CRCW0201374RFNED
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 100' datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
IC LED 8-DIGIT DRIVER 24DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 25 COL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
509FXE-SC-40 SWITCH datasheet.pdf
LED BLUE 4MM OVAL T/H datasheet.pdf