Vishay/Dale CRCW020139R2FNED
CRCW020139R2FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020139R2FNED
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020139R2FNED.pdf
Availability of CRCW020139R2FNED
QUANTITY
CRCW020139R2FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020139R2FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020139R2FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020139R2FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020139R2FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020139R2FNED Details Description
Related parts for CRCW020139R2FNED
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 76.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
FRONT PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf