Vishay/Dale CRCW020143K2FKED
CRCW020143K2FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020143K2FKED
Brief Description
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020143K2FKED.pdf
Availability of CRCW020143K2FKED
QUANTITY
CRCW020143K2FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020143K2FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW020143K2FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020143K2FKED
Related LinksCRCW0201, CRCW020143K2FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020143K2FKED Details Description
Related parts for CRCW020143K2FKED
DIODE ZENER 5.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf