Vishay/Dale CRCW020146R4FNED
CRCW020146R4FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020146R4FNED
Brief Description
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020146R4FNED.pdf
Availability of CRCW020146R4FNED
QUANTITY
CRCW020146R4FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020146R4FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020146R4FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020146R4FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020146R4FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020146R4FNED Details Description
Related parts for CRCW020146R4FNED
IC DGTL POT DUAL 2.5K I2C 10MSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.63V VTH 8-SOIC datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP40S/AE40G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TOOL HEAD ASSY FOR 19279-0002 datasheet.pdf
TVS DIODE 24.3VWM 43.5VC MELF datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
150000UF 40V 76X146MM 85C 15000H datasheet.pdf