Vishay/Dale CRCW020149K9FNED
CRCW020149K9FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020149K9FNED
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020149K9FNED.pdf
Availability of CRCW020149K9FNED
QUANTITY
CRCW020149K9FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020149K9FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020149K9FNED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020149K9FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020149K9FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020149K9FNED Details Description
Related parts for CRCW020149K9FNED
IC REG LDO 3.2V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 2POS 3.7MM SOLDER datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V DPAK datasheet.pdf
K1 KIT AUTO REFL TRAILER MARKING datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf