Vishay/Dale CRCW02014M64FNED
CRCW02014M64FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW02014M64FNED
Brief Description
RES SMD 4.64M OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW02014M64FNED.pdf
Availability of CRCW02014M64FNED
QUANTITY
CRCW02014M64FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW02014M64FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW02014M64FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW02014M64FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW02014M64FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW02014M64FNED Details Description
Related parts for CRCW02014M64FNED
RELAY OPTO 350V 120MA 16-SOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-5VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 37 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IMPACT 3X10 85OHM BP INSERT TOOL datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 34VWM 61.9VC DO215AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
EMITTER UV 387NM 30A MODULE datasheet.pdf