Vishay/Dale CRCW02014R30FXED
CRCW02014R30FXED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW02014R30FXED
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW02014R30FXED.pdf
Availability of CRCW02014R30FXED
QUANTITY
CRCW02014R30FXED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW02014R30FXED
Internal Part NumberEIS-CRCW02014R30FXED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-200/ +400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW02014R30FXED
Related LinksCRCW0201, CRCW02014R30FXED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW02014R30FXED Details Description
Related parts for CRCW02014R30FXED
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES CUR SENSE .001 OHM 40A 1% datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 1A DO213AB datasheet.pdf