Vishay/Dale CRCW0201604RFNED
CRCW0201604RFNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201604RFNED
Brief Description
RES SMD 604 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201604RFNED.pdf
Availability of CRCW0201604RFNED
QUANTITY
CRCW0201604RFNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201604RFNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201604RFNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201604RFNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201604RFNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201604RFNED Details Description
Related parts for CRCW0201604RFNED
BEAD CORE DUAL 3.5X5MM RAD T/B datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
SENSOR MOTION ANA SPOT5V BLK PCB datasheet.pdf
IC MONITOR DUAL SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
BRAID LEAD-FREE BLUE .100"X500' datasheet.pdf
RES 300K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf