Vishay/Dale CRCW020173R2FKED
CRCW020173R2FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020173R2FKED
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020173R2FKED.pdf
Availability of CRCW020173R2FKED
QUANTITY
CRCW020173R2FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020173R2FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW020173R2FKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020173R2FKED
Related LinksCRCW0201, CRCW020173R2FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020173R2FKED Details Description
Related parts for CRCW020173R2FKED
FILTER POWER LINE EMI 20A SCREW datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.058DIA TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 70POS .51M datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
TRANSFORMER CURRENT 40.0 AMP datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf