Vishay/Dale CRCW020175R0FKEE
CRCW020175R0FKEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020175R0FKEE
Brief Description
RES SMD 75 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020175R0FKEE.pdf
Availability of CRCW020175R0FKEE
QUANTITY
CRCW020175R0FKEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020175R0FKEE
Internal Part NumberEIS-CRCW020175R0FKEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020175R0FKEE
Related LinksCRCW0201, CRCW020175R0FKEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020175R0FKEE Details Description
Related parts for CRCW020175R0FKEE
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 17NS 84PGA datasheet.pdf
TVS DIODE 138VWM 244VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 16TQFN datasheet.pdf
CRIMP TOOL (ST2) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BLK TRIM ALUM TOP CVR 96" UM MAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf