Vishay/Dale CRCW0201787RFNED
CRCW0201787RFNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201787RFNED
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 787 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201787RFNED.pdf
Availability of CRCW0201787RFNED
QUANTITY
CRCW0201787RFNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201787RFNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201787RFNED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201787RFNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201787RFNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201787RFNED Details Description
Related parts for CRCW0201787RFNED
RES SMD 267 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 1S-10MIN 4PDT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL OD 8-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf