Vishay/Dale CRCW020178K7FKED
CRCW020178K7FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020178K7FKED
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020178K7FKED.pdf
Availability of CRCW020178K7FKED
QUANTITY
CRCW020178K7FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020178K7FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW020178K7FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020178K7FKED
Related LinksCRCW0201, CRCW020178K7FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020178K7FKED Details Description
Related parts for CRCW020178K7FKED
LED 5MM VERT HIEFF TINT GRN PCMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BLUE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
15A IN-LINE GFCI W/PLUG CONN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO213AA datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 56 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf