Vishay/Dale CRCW020178K7FNED
CRCW020178K7FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020178K7FNED
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020178K7FNED.pdf
Availability of CRCW020178K7FNED
QUANTITY
CRCW020178K7FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020178K7FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020178K7FNED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020178K7FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020178K7FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020178K7FNED Details Description
Related parts for CRCW020178K7FNED
BRACKET COMPUTER EISA/ISA 25POS datasheet.pdf