Vishay/Dale CRCW0201806RFNED
CRCW0201806RFNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201806RFNED
Brief Description
RES SMD 806 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201806RFNED.pdf
Availability of CRCW0201806RFNED
QUANTITY
CRCW0201806RFNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201806RFNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201806RFNED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201806RFNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201806RFNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201806RFNED Details Description
Related parts for CRCW0201806RFNED
TRIAC 600V 8A TO202 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.7A STRAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 48A TO-220 datasheet.pdf
15P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
IPD M30 SHLD 2W AC NC M12 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 55POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf