Vishay/Dale CRCW0201825KFKED
CRCW0201825KFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201825KFKED
Brief Description
RES SMD 825K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201825KFKED.pdf
Availability of CRCW0201825KFKED
QUANTITY
CRCW0201825KFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201825KFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201825KFKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201825KFKED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201825KFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201825KFKED Details Description
Related parts for CRCW0201825KFKED
CONN HEADER 22POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONN JACK R/A .050" PIN SMD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 15NS 64QFP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 250MHZ 24QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 560 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
OSC MEMS 38.88MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 12-14S datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf