Vishay/Dale CRCW020197K6FNED
CRCW020197K6FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020197K6FNED
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020197K6FNED.pdf
Availability of CRCW020197K6FNED
QUANTITY
CRCW020197K6FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020197K6FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020197K6FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020197K6FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020197K6FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020197K6FNED Details Description
Related parts for CRCW020197K6FNED
IC SUPERVISOR PB 2.93V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED SHUEN NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC LINKSWITCH CV/CC 7.5W 12ESOP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf