Vishay/Dale CRCW0402130RDHEDP
CRCW0402130RDHEDP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402130RDHEDP
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402130RDHEDP.pdf
Availability of CRCW0402130RDHEDP
QUANTITY
CRCW0402130RDHEDP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402130RDHEDP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402130RDHEDP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402130RDHEDP
Related LinksCRCW0402, CRCW0402130RDHEDP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402130RDHEDP Details Description
Related parts for CRCW0402130RDHEDP
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC RED datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 2PORT WHITE datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC COMP PREC W/P-POP LV 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
HAN PUSHPULL PWR BASE PNL W GSKT datasheet.pdf
LED COOL WHITE 0603 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 4PORT BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 16SOIC datasheet.pdf