Vishay/Dale CRCW040213K3FKED
CRCW040213K3FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040213K3FKED
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW040213K3FKED.pdf
Availability of CRCW040213K3FKED
QUANTITY
CRCW040213K3FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040213K3FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW040213K3FKED
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040213K3FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW040213K3FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040213K3FKED Details Description
Related parts for CRCW040213K3FKED
SWITCH REED MAG GP SPST 16-25AT datasheet.pdf
CASE SQUARE 16 SERIES MOMENTARY datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TAPE UTILITY FILAMENT 18MM X 55M datasheet.pdf
CAP CER 15UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 900VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf