Vishay/Dale CRCW040215R0JNEE
CRCW040215R0JNEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040215R0JNEE
Brief Description
RES SMD 15 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW040215R0JNEE.pdf
Availability of CRCW040215R0JNEE
QUANTITY
CRCW040215R0JNEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040215R0JNEE
Internal Part NumberEIS-CRCW040215R0JNEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040215R0JNEE
Related LinksCRCW0402, CRCW040215R0JNEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040215R0JNEE Details Description
Related parts for CRCW040215R0JNEE
ROUND STANDOFF 6-32 S STEEL 1/2" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/8W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 127.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL NK datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf