Vishay/Dale CRCW04021K21FKEE
CRCW04021K21FKEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021K21FKEE
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021K21FKEE.pdf
Availability of CRCW04021K21FKEE
QUANTITY
CRCW04021K21FKEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021K21FKEE
Internal Part NumberEIS-CRCW04021K21FKEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021K21FKEE
Related LinksCRCW0402, CRCW04021K21FKEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021K21FKEE Details Description
Related parts for CRCW04021K21FKEE
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 2.7A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HOUSING LOWER DIN RAIL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W T18 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W SMBG datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 11000UF 20% 40V FLATPCK datasheet.pdf