Vishay/Dale CRCW04021K60JNEE
CRCW04021K60JNEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021K60JNEE
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021K60JNEE.pdf
Availability of CRCW04021K60JNEE
QUANTITY
CRCW04021K60JNEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021K60JNEE
Internal Part NumberEIS-CRCW04021K60JNEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021K60JNEE
Related LinksCRCW0402, CRCW04021K60JNEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021K60JNEE Details Description
Related parts for CRCW04021K60JNEE
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 3NS 84FBGA datasheet.pdf
IC ADC 15BIT DUAL W/DAC 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
QUICKIE*HEADER datasheet.pdf
Connector Receptacle, Elevated Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 51.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC MUX DUAL 4CH LATCHUP 14TSSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf