Vishay/Dale CRCW04022K10FKED
CRCW04022K10FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022K10FKED
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04022K10FKED.pdf
Availability of CRCW04022K10FKED
QUANTITY
CRCW04022K10FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022K10FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04022K10FKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022K10FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04022K10FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022K10FKED Details Description
Related parts for CRCW04022K10FKED
CABLE FLAT FLEX 16POS 1MM 6" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 23POS datasheet.pdf
TERM BLOCK W/LED RED 115VAC datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK NEMA 10-22AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 90MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf
OSC MEMS 500.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf