Vishay/Dale CRCW04022R10FKED
CRCW04022R10FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022R10FKED
Brief Description
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04022R10FKED.pdf
Availability of CRCW04022R10FKED
QUANTITY
CRCW04022R10FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022R10FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04022R10FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022R10FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04022R10FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022R10FKED Details Description
Related parts for CRCW04022R10FKED
CONN JACK MONO 3.5MM HORIZON datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V 16-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 10MM PNP NO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf