Vishay/Dale CRCW04022R20JNEDIF
CRCW04022R20JNEDIF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022R20JNEDIF
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04022R20JNEDIF.pdf
Availability of CRCW04022R20JNEDIF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRCW04022R20JNEDIF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022R20JNEDIF
Internal Part NumberEIS-CRCW04022R20JNEDIF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-IF
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022R20JNEDIF
Related LinksCRCW04022, CRCW04022R20JNEDIF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022R20JNEDIF Details Description
Related parts for CRCW04022R20JNEDIF
CONN HEADER 3POS 7.92MM R/A TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
INTEGRATED LED CANOPY MODULE datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CIR 2C 2#12 SKT RECP WALL datasheet.pdf
CRYSTAL 19.6608 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf