Vishay/Dale CRCW0402348RFKED
CRCW0402348RFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402348RFKED
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402348RFKED.pdf
Availability of CRCW0402348RFKED
QUANTITY
CRCW0402348RFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402348RFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0402348RFKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402348RFKED
Related LinksCRCW0402, CRCW0402348RFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402348RFKED Details Description
Related parts for CRCW0402348RFKED
IC Z8500 SCC 44PLCC datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 65 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, Flat Lead (3 Leads) datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY SPDT datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ TTL SMD datasheet.pdf
BASE COVER 1.5X48X18 LIGHT GRAY datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 24POS datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf