Vishay/Dale CRCW04023K30JNED
CRCW04023K30JNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04023K30JNED
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04023K30JNED.pdf
Availability of CRCW04023K30JNED
QUANTITY
CRCW04023K30JNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04023K30JNED
Internal Part NumberEIS-CRCW04023K30JNED
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04023K30JNED
Related LinksCRCW0402, CRCW04023K30JNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04023K30JNED Details Description
Related parts for CRCW04023K30JNED
TRIMMER 250K OHM 0.15W TH datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 21MA 380V RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 125V datasheet.pdf
HEATSHRINK MOLDED Y BOOT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
8-CH NPN OUTPUT TERMINAL UNIT datasheet.pdf
KIT BASIC TONE AND PROBE datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 1W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 20W D2PAK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf