Vishay/Dale CRCW04023K32FKED
CRCW04023K32FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04023K32FKED
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04023K32FKED.pdf
Availability of CRCW04023K32FKED
QUANTITY
CRCW04023K32FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04023K32FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04023K32FKED
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04023K32FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04023K32FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04023K32FKED Details Description
Related parts for CRCW04023K32FKED
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 2ROW R/A 10POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C/R SHROUD SCREW FIX datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf