Vishay/Dale CRCW0402430KJNEE
CRCW0402430KJNEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402430KJNEE
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402430KJNEE.pdf
Availability of CRCW0402430KJNEE
QUANTITY
CRCW0402430KJNEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402430KJNEE
Internal Part NumberEIS-CRCW0402430KJNEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402430KJNEE
Related LinksCRCW0402, CRCW0402430KJNEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402430KJNEE Details Description
Related parts for CRCW0402430KJNEE
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 68UH SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CABLE ACCY L200 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONTACT ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf