Vishay/Dale CRCW040247K0JNEDIF
CRCW040247K0JNEDIF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040247K0JNEDIF
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW040247K0JNEDIF.pdf
Availability of CRCW040247K0JNEDIF
QUANTITY
CRCW040247K0JNEDIF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040247K0JNEDIF
Internal Part NumberEIS-CRCW040247K0JNEDIF
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-IF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040247K0JNEDIF
Related LinksCRCW04024, CRCW040247K0JNEDIF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040247K0JNEDIF Details Description
Related parts for CRCW040247K0JNEDIF
CAP THIN FILM 2.4PF 10V 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 104POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS 90DEG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED RED 12V SLDR datasheet.pdf
SLMT,STR,ZNC,USFT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5.3A 16.5 MOHM datasheet.pdf