Vishay/Dale CRCW0402499KCHEDP
CRCW0402499KCHEDP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402499KCHEDP
Brief Description
RES SMD 499KOHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402499KCHEDP.pdf
Availability of CRCW0402499KCHEDP
QUANTITY
CRCW0402499KCHEDP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402499KCHEDP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402499KCHEDP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402499KCHEDP
Related LinksCRCW0402, CRCW0402499KCHEDP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402499KCHEDP Details Description
Related parts for CRCW0402499KCHEDP
CABLE D-SUB - AFP15B/AE15G/X datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC TERM datasheet.pdf