Vishay/Dale CRCW0402499KDHEDP
CRCW0402499KDHEDP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402499KDHEDP
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402499KDHEDP.pdf
Availability of CRCW0402499KDHEDP
QUANTITY
CRCW0402499KDHEDP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402499KDHEDP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402499KDHEDP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402499KDHEDP
Related LinksCRCW0402, CRCW0402499KDHEDP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402499KDHEDP Details Description
Related parts for CRCW0402499KDHEDP
IC TEMP SENSR 3V PROGBL 8MSOP datasheet.pdf
AUTOWIRE KIT,15 POS,25 X 25 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATOR 8VSSOP datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2MM ORANGE datasheet.pdf