Vishay/Dale CRCW040257K6FKED
CRCW040257K6FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040257K6FKED
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW040257K6FKED.pdf
Availability of CRCW040257K6FKED
QUANTITY
CRCW040257K6FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040257K6FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW040257K6FKED
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040257K6FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW040257K6FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040257K6FKED Details Description
Related parts for CRCW040257K6FKED
JUMPER-H1502TR/A3048W/X 2" datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 1.8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC RECEIVER/DRVR ECL DIFF 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 6.3KV RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 8POS R/A 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 173.25VC AXIAL datasheet.pdf
HAN RJ45 MOD PATCH CABLES & RJ-I datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf